ARAMIZA KATIL İletişimEtkinliklerEğitim ProgramlarıDENEYİMSEL ÖĞRENME

Kurduğumuz Ağlar

ULUSLARARASI DENEYİMSEL ÖĞRENME AĞI

IELN, 7 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir ağdır. 2012 yılında DeM ve yurtdışı ortakları, Avrupa’da deneyimsel öğrenme çalışmalarına odaklanmış uluslararası bir ağ kurmak üzere DeM International Girişimini başlatmışlardı.

Beş yıllık çalışma sonucunda IELN Avrupa Merkezli Uluslararası bir örgüt olarak kuruldu.

IELN, Estonya, Litvanya, İspanya, Polonya, Slovenya, Türkiye ve Yunanistan’da faaliyet göstermektedir. Detaylı bilgi için: ieln.eu

DENEYİMSEL ÖĞRENME FORUMU

Deneyimsel Öğrenme Forumu, Türkiye’de deneyimsel öğrenme alanında çalışan eğiticilerin bir araya geldiği ulusal bir ağdır.

2017 yılında kurulmuş olan forumda öğretmenler, yaygın eğitim eğitmenleri, kurumsal eğitmenler, akademisyenler deneyimsel öğrenme konusunda teorik ve metodolojik çalışmalarını paylaşır ve bir öğrenme çemberi oluştururlar. Forum DeM çatısı altında çalışan DeMGÂH Eğitim ve Kaynak Merkezi tarafından koordine edilir.

Deneyimsel Öğrenme Forumu hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

DeM GENÇLİK AĞI

DeM Gençlik Ağı, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi’nde kurulu DeM Öğrenci Kulüpleri üyelerinden ve diğer üniversitelerdeki öğrencilerden oluşan bir gençlik ağıdır.

Deneyimsel öğrenme yaklaşımını gençlik çalışmalarına entegre etmek ve bir öğrenme çemberi oluşturmak için kurulan ağ, yerel sosyal sorumluk projelerinden, akran eğitimine, gençlik bilgilendirmesinden uluslararası öğrenme hareketliliğine kadar pek çok faaliyet yürütür.

DeM Gençlik hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Üyesi Olduğumuz Ağlar

BM KÜRESEL İLKELER AĞI

UN Global Compact, öncelikli olarak iş dünyasını, iş gücünü, sivil toplumu, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumlarını Birleşmiş Milletler ile bir araya getiren kapsayıcı bir paydaş grubunu temsil etmektedir.

Yönetim Kurulu’nun idaresinde paydaşlara ulaşmayı ve sürdürülebilir bir kurumsal sosyal sorumluluk için farkındalığı artırmayı hedeflemektedir.

Global Compact hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Anna Lindh Avrupa-Akdeniz Kültürler Arası Diyalog Vakfı

Anna Lindh Avrupa-Akdeniz Kültürler Arası Diyalog Vakfı’nın, Akdeniz’in her iki kıyısındaki toplumların ve insanların, birbirlerine yakınlaşması ve ortak projeler gerçekleştirmesi amacıyla kurulmuştur. Avrupa-Akdeniz İşbirliği’nin 44 üyesi tarafından kurulan vakıf, bölgenin ortak geleceği için sivil toplum desteklemekte, Akdeniz’de kültürler arası işbirliğini geliştirmek amacıyla insanları bir araya getirmektedir.

Ana Lindh hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

0