ARAMIZA KATIL İletişimEtkinliklerEğitim ProgramlarıDENEYİMSEL ÖĞRENME

DeM Gençlik

DeM Gençlik’e Hoşgeldiniz

Gençlik çalışmaları sivil toplum hayatına başladığımız alan. Bu alan filizlenen ve yükselen ağacımızın köklerini oluşturuyor. Gençlik çalışmalarına ilk günkü heyecanımız ile devam ediyoruz.

Gençlerin sivil toplum çalışmalarında ve sosyal yaşamda yönlendirilmesi gereken  nesneler değil, problemlere çözüm üreten ve kendi kuşağının enerjisi ile zamana yön veren özneler olduklarına inanıyoruz.

Sosyal farkındalığı güçlendirici eğitimler düzenliyor ve gençlerin gelişimleri için yurt içinde ve yurt dışında öğrenme hareketlilikleri ve gönüllü çalışmalar organize ediyoruz.

DeM Gençlik’in ilk adımı  2015 yılında Marmara Üniversitesinde DeM Marmara öğrenci kulübünün kurulmasıyla atıldı. 2016 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin DeM Medipol öğrenci kulübünü kurmasıyla DeM Gençlik  bir gençlik ağı haline geldi.

DeM Gençlik Koordinasyon Ekibi

Duran GÖÇER
DeM Gençlik Başkanı

İlknur DİNÇ
DeM Marmara Başkanı

Sezgi SEZGİN
DeM Medipol Başkanı

ARAMIZA KATIL

DeM Gençlik Facebook sayfasını takip et, fırsatlardan haberdar ol!

Yurtdışı Öğrenme Hareketlilikleri

DeM’in her yıl yurtdışında düzenlediği onlarca projeden birisine katılabilir, farklı kültürleri tanırken sosyal konularda kendini geliştirebilirsin. Ücretsiz olan bu projeler birer haftalık gençlik değişimi şeklinde olduğu gibi tam 1 yıla kadar yurt dışında kalmanı sağlayan gönüllülük projeleri şeklinde de olabiliyor.

Eğitim Atölyeleri

Kişisel gelişim eğitimlerinin yanı sıra İnsan Hakları, Demokrasi, Ayrımcılıkla Mücadele gibi sosyal gelişim konularında düzenlenen eğitimlere katılabilir, bu eğitimlerde öğrendiklerini çevrenle paylaşarak toplumsal aydınlanmaya katkıda bulunabilirsin. Üstelik eğitimler için her hangi bir ücret ödemezsin.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Gönüllümüz ol, insanların yaşamlarına temas et. Gençlik birimimizin yürütüyor olduğu sosyal sorumluluk projelerine katılabilir, insanların hayatlarına değer katabilirsin. Veya kendi projeni geliştirebilir, genç arkadaşlarınla birlikte hayata geçirebilirsin. Kendi kuşağının enerjisi ile zamana yön vermek senin elinde!

DeM Gençlik'ten Haberler

Yanyana tanışma Atölyesindeydik

YANYANA TANIŞMA ATÖLYESİNDEYDİK Rumvader'in yeni Avrupa Birliği projesinin üniversite öğrencilerine…

Devamını Oku

Absürt Eylem: Kitap Okuma Farkındalığı

DeM Gençlik ekibi olarak 14 Kasım 2017 tarihinde Güney Kampüs…

Devamını Oku

Fikir Atölyesi

Dem Gençlik Ekibi olarak düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Fikir Atölyesi etkinliğimize…

Devamını Oku

39.Vodafone İstanbul Maratonu

39.Vodafone İstanbul Maratonu 12 Kasım 2017 tarihinde düzenlenen 39.Vodafone İstanbul Martonunda…

Devamını Oku

Onlar da Yaşasın Barınak Ziyaretleri

DeM Gençlik ekibi olarak yürüttüğümüz "Onlar da Yaşasın" projesi kapsamında…

Devamını Oku
0