DeM GENÇLİK ÇALIŞMALARI MERKEZİ

Gençlik çalışmaları sivil toplum hayatına başladığımız alan. Bu alan filizlenen ve yükselen ağacımızın köklerini oluşturuyor. Gençlik çalışmalarına ilk günkü heyecanımız ile devam ediyoruz.

Gençlerin sivil toplum çalışmalarında ve sosyal yaşamda yönlendirilmesi gereken  nesneler değil, problemlere çözüm üreten ve kendi kuşağının enerjisi ile zamana yön veren özneler olduklarına inanıyoruz.

Sosyal farkındalığı güçlendirici eğitimler düzenliyor ve gençlerin gelişimleri için yurt içinde ve yurt dışında öğrenme hareketlilikleri ve gönüllü çalışmalar organize ediyoruz.

DeM Gençlik’in ilk adımı  2015 yılında Marmara Üniversitesinde DeM Marmara öğrenci kulübünün kurulmasıyla atılmıştır. 120 öğrencinin faaliyetleriyle aktif bir süreç geçiren öğrenci kulübü devamında İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencilerinin DeM Medipol öğrenci kulübünü kurmasıyla DeM Gençlik büyümeye, güçlenmeye ve hayatları değiştirmeye devam ediyor.

Sen de enerjinle zamana yön vermek istiyorsan aramıza katıl.
DeM Gençlik Biriminde neler mi var?

parisYURT DIŞI PROJELERİ

DeM’in her yıl yurtdışında düzenlediği onlarca projeden birisine katılabilir, farklı kültürleri tanırken sosyal konularda kendini geliştirebilirsin. Ücretsiz olan bu projeler birer haftalık gençlik değişimi şeklinde olduğu gibi tam 1 yıla kadar yurt dışında kalmanı sağlayan gönüllülük projeleri şeklinde de olabiliyor.

kiyikoyegitimEĞİTİM KURSLARI

Kişisel gelişim eğitimlerinin yanı sıra İnsan Hakları, Demokrasi, Ayrımcılıkla Mücadele gibi sosyal gelişim konularında düzenlenen eğitimlere katılabilir, bu eğitimlerde öğrendiklerini çevrenle paylaşarak toplumsal aydınlanmaya katkıda bulunabilirsin. Üstelik eğitimler için her hangi bir ücret ödemezsin.

koyokuluSOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Gönüllümüz ol, insanların yüreğine dokun. Gençlik birimimizin yürütüyor olduğu sosyal sorumluluk projelerine katılabilir, insanların hayatlarına değer katabilirsin. Veya kendi projeni geliştirebilir, genç arkadaşlarınla birlikte hayata geçirebilirsin. Kendi kuşağının enerjisi ile zamana yön vermek senin elinde!


Gençlik çalışmalarımızı gençlerden dinleyelim:

DeM Duyuru Listemize Kayıt Ol

* indicates required

DeM Turkey | All Rights Reserved © 2009 - 2017